Hakkımızda

Aksoy Girişimcilik Enerji ve Turizm A.Ş. ("Aksoy Holding"), 2013 yılı başında, Bodrum’da sürekli gelişen turizm ve nitelikli gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak amacıyla Yalıkavak mevkii Tilkicik Koyu’nun merkezinde bulunan 126 dönüm büyüklüğündeki yarımadayı satın alarak Bodrum’daki ilk yatırımının temelini atmıştır.

75 bağımsız üniteden oluşan projenin tasarımını, sofistike villa ve açık alan yaşamı üzerine uzmanlaşmış Güney Afrikalı mimarlık firması SAOTA üstlenmiştir. Epique Island markası ile başlanan proje, Temmuz 2020’de Marriott International ile imzalanan anlaşmalar neticesinde, dünyanın en lüks otel, resort ve rezidans zinciri The Ritz-Carlton Residences bünyesine katılarak, The Ritz-Carlton Residences, Bodrum adıyla markanın efsaneleşmiş hizmet anlayışını villa sahipleri ile buluşturmaktadır. The Ritz-Carlton Residences, Bodrum şirketin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki otel dışı ilk bağımsız rezidans işletmesi olarak öne çıkmaktadır.

Aksoy Holding, 1992 yılında hayata geçirdiği ve zamanın ötesindeki çağdaş mimarisiyle İstanbul'un kalbinde yer alan Conrad Istanbul Bosphorus Oteli’nin ardından, The Ritz-Carlton Residences, Bodrum projesiyle Türkiye’nin turizm gözdesi Bodrum’a ilham verici yeni bir değer katmıştır.